Posiedzenie rozpoczęło się o godzinie 10:00, prowadzone przez Przewodniczącego Komisji Andrzeja Roszczenko. Na wstępie powitał on wszystkich obecnych, w tym Panią Sekretarz Jolantę Mierzwińską oraz Panią Skarbnik Annę Szkodę. Przewodniczący poinformował, że wszystkie posiedzenia są transmitowane na stronie internetowej urzędu.
Przewodniczący otworzył posiedzenie i potwierdził obecność wszystkich radnych.
Porządek obrad został przedstawiony i nie zgłoszono żadnych uwag. Przyjęto go jednogłośnie.
Przewidziano wyjazdową część posiedzenia do pływalni. Ze względu na problemy techniczne, ta część nie była transmitowana. Po powrocie do sali obrad, posiedzenie wznowiono.
Przewodniczący przedstawił protokół numer 7/25 z posiedzenia z dnia 21 stycznia 2025 roku. Po otwarciu dyskusji i braku zgłoszeń, protokół został przyjęty w głosowaniu: 8 radnych za, 0 przeciw, 1 wstrzymujący się.
Rozpoczęto omawianie materiałów. Pierwszym dokumentem była informacja o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego w Bielsku Podlaskim w 2024 roku, która została przyjęta bez uwag. Następnie omówiono stan bezpieczeństwa przeciwpożarowego, również bez uwag.
Wprowadzono projekt uchwały dotyczący udzielenia dotacji celowej dla powiatu bielskiego na budowę ulicy Chmielnej. Po dyskusji, projekt uchwały został przyjęty jednogłośnie - 9 radnych za.
Przedstawiono projekt uchwały dotyczący uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2025-2036. Pani Skarbnik Anna Szkoda omówiła zmiany, które mają na celu naprawienie niedociągnięć wskazanych przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Po dyskusji, uchwała została przyjęta - 9 radnych za.
Przedstawiono projekt uchwały w sprawie dokonania zmian w budżecie miasta na 2025 rok, który również został przyjęty jednogłośnie - 9 radnych za.
Zapoznano się z sprawozdaniami z realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązania Problemów Alkoholowych oraz z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli, które również zostały przyjęte bez uwag.
Przedstawiono projekt uchwały dotyczący zawarcia porozumienia z miastem Brańsk w sprawie korzystania ze Środowiskowego Domu Samopomocy. Po dyskusji uchwała została przyjęta - 9 radnych za.
Podobne porozumienia z gminami Kleszczele, Orla oraz z miastem Brańsk również zostały przyjęte jednogłośnie.
Wprowadzono projekt uchwały dotyczący dotacji dla placówek wychowania przedszkolnego i szkół, który również został przyjęty bez uwag.
Przedstawiono projekt uchwały dotyczący ogłoszenia jednolitego tekstu uchwały w sprawie statutu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który został przyjęty jednogłośnie.
Omówiono projekt uchwały dotyczący wniesienia aportu do spółki społecznej Inicjatywa Mieszkaniowa, który również został przyjęty - 9 radnych za.
Przedstawiono projekt uchwały dotyczący obowiązku utrzymania grobów i cmentarzy wojennych, który został przyjęty po dyskusji o potrzebie pozyskania funduszy na utrzymanie tych miejsc.
Na koniec, omawiano projekt uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdań z działalności Komisji Rady Miasta, który również został przyjęty.
Poruszono kwestię obniżenia wskaźnika procentowego dla dodatku mieszkaniowego, co zostało przegłosowane: 7 radnych za, 0 przeciw, 2 wstrzymujących się. Omówiono również wniosek Komendy Powiatowej Policji o wsparcie zakupu samochodu dla policji, który został poparty przez radnych.
Przewodniczący podziękował wszystkim obecnym i zamknął posiedzenie, życząc wszystkim miłego popołudnia.
Powyższe podsumowanie zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mogą znajdować się z nim błędy oraz nieścisłości. W celu weryfikacji zapisów podsumowania, rekomendujemy przesłuchać nagranie i upewnić się, że zawarte w nim stwierdzenia są zgodne ze stanem faktycznym.